آموزش حسابداری بازار کار

فعال سازی سریال

آموزش حسابداری بازار کار

آموزش حسابداری بازار کار

به روش انتقال تجربه

اسرار موفقیت در حسابداری را فاش کرده ایم
آموزش حسابداری بازار کار
ورود کاربریمحصولات آموزشیدرخواست نمایندگیاپلیکیشن اندرویدتماس با مادریافت کد فعال سازی

برای یادگیری حسابداری از کجا شروع کنیم؟

حسابداری و ضبط و ثبت دقیق معاملات مالی فرآیندی حیاتی برای موفقیت در ‌‌‌کسب ‌و‌ کارهای بزرگ و کوچک است. سازمان‌ها و ‌‌‌کسب ‌و ‌کارهای بزرگ دفاتر حسابداری قطور با تعداد زیادی از کارمندان دارند که عمل حسابرسی را برای آن‌ها انجام‌ می‌دهند. اما در ‌‌‌کسب ‌و ‌کارهای کوچک یک نفر هم‌ می‌تواند این کار را انجام بدهد. این روزها حسابدارها سرشان بسیار شلوغ است و کلاس‌های آموزشی ویژه بازار کار بخصوص یادگیری نرم افزار های حسابداری نیز یکی از پرطرفدارترین کلاس‌های آموزشی در آموزشگاه‌ها است. اگر تازه ‌‌‌کسب ‌و ‌کارتان را راه اندازی کرده باشید به یک حسابدار نیاز دارید. اما ممکن است بخاطر صرفه جویی در هزینه‌ها آن یک نفر خود شما باشید! یا ممکن است بخواهید به عنوان یک حسابدار در جایی مشغول به کار شوید، اما هنوز چیز زیادی از حسابداری‌ نمی‌دانید و درباره اینکه چگونه و از کجا  شروع کنید، سردرگم باشید؛ این مقاله نکته‌‌‌‌هایی را درباره آموزش حسابداری به شما ارائه می‌دهد.

 

 

حسابداری با دفتر داری فرق دارد!

وقتی از حسابداری حرف‌ می‌زنیم، منظور فقط یک دفتر برای نوشتن مخارج و درآمدها نیست؛ این کار وظیفه‌ی دفترداران است. اما حسابدار سوابق فروش را گاه حتی برای چند سال حفظ‌ می‌کند و از آن‌ها در تحلیل کلی روند هزینه‌ها استفاده‌ می‌کند. حسابدار بر اساس گزارش‌ها وضعیت مالی را تجزیه و تحلیل‌ می‌کند. به همین خاطر است که آموزش حسابداری یک موضوع مهم برای ‌‌‌کسب ‌و‌ کارها محسوب‌ می‌شود و معمولاً ‌‌‌کسب ‌و‌ کارهایی که حسابداری قوی داشته باشند، به خاطر مدیریت منابع مالی شانس موفقیت بیشتری دارند.

 

 

مهارت‌های رایانه‌‌‌ای‌تان را افزایش دهید

امروزه همه‌ی کارها با اینترنت انجام‌ می‌شود و دیگر مثل سابق دفترهای قطور خیلی به کار‌ نمی‌روند. شما باید کار با کامپیوتر و مجموعه آفیس را بلد باشید. در کنار دانش عمومی کار با کامپیوتر باید کار با نرم افزارهای حسابداری را هم یاد بگیرید. نرم افزارهای زیادی برای حسابداری طراحی شده اند که از هر کدام متناسب با نوع ‌‌‌کسب‌ و‌ کار استفاده‌ می‌شود. در فرایند آموزش حسابداری حتماً برای یادگیری این نرم افزارها برنامه ریزی کنید. نرم افزار هلو از نرم افزارهای مالی و حسابداری است که در ایران زیاد مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند. این نرم افزار متناسب با میزان پیچیدگی و حجم معاملات انجام شده در یک کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرند.

 

با اکسل دوست شوید

آموزش اکسل برای کسی که‌ می‌خواهد سر از کار حسابداری در بیاورد، اولین گام است. اکسل یکی از نرم افزارهای زیر مجموعه‌ی آفیس است که برای امور حسابداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکسل اگرچه نرم افزاری ساده است اما امکانات زیادی را در اختیار شما‌ می‌گذارد. اکسل و دیگر نرم افزارهای صفحه گسترده یکی از مهم‌ترین نرم افزارها در کلاس‌های حسابداری است که این روزها در آموزشگاه‌ها تدریس‌ می‌شوند. حسابداری که نرم افزار اکسل را بلد نباشد، در واقع مثل زنبور بی عسل است!

 

درباره‌ی حسابداری کتاب بخوانید

اگرچه کلاس‌های اموزش حسابداری سهم مهمی در یادگیری شما‌ می‌تواند داشته باشد، اما اگر به هر دلیلی وقت کلاس رفتن ندارید،‌ می‌توانید از کتاب‌های اموزشی استفاده کنید. همچنین برای یادگیری نرم افزار های مالی در اینترنت نیز کتاب‌ها و فیلم‌های آموزشی وجود دارد که برای پیدا کردنشان کافی است عبارت دانلود آموزش حسابداری را در گوگل جستجو کنید. برخی از کلاس‌هاهم به صورت فیلمبرداری شده در اینترنت وجود دارند که به صورت رایگان و یا با پرداختن هزینه‌‌‌ای کم‌ می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید. درباره آموزش حسابداری مقالات آموزشی زیادی نوشته شده که‌ می‌تواند در ابتدای امر به شما کمک کند. همچنین آموزش حسابداری کاربردی یکی از عبارت‌های پرجستجو در اینترنت است!

 

 

حسابداری را تجربه کنید!

اگر به دنبال یک آموزش حسابداری کاربردی هستید، بهترین آموزش حسابداری در واقع تجربه است؛ برای مدتی بروید و به عنوان یک کارآموز حسابداری در یک  کار کنید و با یادگیری انواع مهارتتان را بالا ببرید. ممکن است بعضی جاها حوصله سر و کله زدن با یک کاراموز نداشته باشند، به آن‌ها اطمینان دهید که کارتان را به بهترین شکل انجام خواهید داد و انتظار دستمزد زیادی هم نداربد. فراموش نکنید که هدف از کارآموزی آموزش دیدن شما است نه درآمدزایی. این کار را باید بعد از گذراندن یک سطح اولیه از آموزش حسابداری انجام دهید. وگرنه بین شما و صاحبکارتان مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

 

بر روی یک حوزه متمرکز شوید

حسابداری شاخه‌های گوناگونی دارد؛ حسابداری قانونی، حسابداری مدیریت، حسابداری دولتی و حسابرسی داخلی انواع مختلفی از حسابداری هستند. بنابراین در حین گذراندن دوره‌های آموزش حسابداری حتماً یکی از این حوزه‌ها را انتخاب کنید و به صورت تخصصی در آن حوزه به فعالیت ادامه دهید. حسابدارهایی که در یک حوزه خاص متخصص باشند شانس استخدام بیشتری در شرکت‌های بزرگ دارند.

 

زبان انگلیسی را یاد بگیرید

امروزه دانستن زبان دوم دریچه‌های زیادی را بر روی شما باز‌ می‌کند. بعضی از شرکت‌ها معمولا با شرکت‌های بین المللی هم ارتباط دارند و با آنها به معامله‌ می‌پردازند. از این رو معمولا حسابدارانی که زبان دوم بلد باشند، در اولویت هستند. در بعضی از دوره‌های آموزش حسابداری کاربردی، در کنار آموزش حسابداری به طور ضمنی و محدود، زبان انگلیسی را هم آموزش‌ می‌دهند. سعی کنید در این دوره‌ها شرکت کنید.

 مقالات مرتبط
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی در اکسل
هدف از حسابرسی داخلی و مستقل چیست ؟
تهیه‌ی صورت‌های مالی نهایی سالانه